Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik
(Pazartesi-Cuma)
info@wingrupbroker.com
No:36/A Çankaya/ Ankara
Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik

Sigorta Şubeliği

Sigorta sektöründe resmi bir şekilde yer almak için farklı alternatifler mevcuttur.

Öncelikle mevzuata uygun şekilde alt yapınız olması gerekiyor.

Bu konuda birinci şart, sigortacılık yapacağınız yerin, bağımsız ve müstakil bir işyeri olması gerekir. Bağımsız olması demek, ilgili adreste fiilen ve resmiyette başka bir işin olmaması gerekir. Bu işyeriniz dükkan şeklinde bir yer olabileceği gibi herhangi bir binanın katlarında bir büro/ofis şeklinde de olabilir. Bulunduğunuz mevki ve hitap edeceğiniz müşteri çevresine göre bir tercihte bulunmalısınız.

Sigorta şubesi açmak için ikinci ve daha önemli şart ise, gerekli mezuniyet ve deneyime sahip olmak. Sektörde şube müdürü ve teknik personel şeklinde 2 ayrı kategoride yer alabilirsiniz. Şube müdürü veya teknik personel olma şartlarıyla ilgili sahip olduğunuz mezuniyet durumuna göre ne kadar tecrübe şartı arandığını sigorta acenteleri yönetmeliğinin ekinde görebilirsiniz.

Win Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği bünyesinde bir sigorta şubeliği oluşturabilmek için teknik personel vasıflarında olmanız yeterlidir.

Tabii, her ne kadar 2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık bölümü veya  4 yıllık herhangi bir lisans bölümü mezuniyeti + segem sertifikası sizi teknik personel yapıyorsa da tam bu noktada asıl önemli olan konu, sigortacılığı gerçekten bilip bilmediğinizdir.

Sigorta ürünlerini bilmeden, ayrıntılarına vakıf olmadan, sektörün dinamiklerini öğrenmeden, sadece segem sertifikanız olması sizi uzman bir sigortacı yapmayacaktır.

Diğer ayrıntılar için başvuru formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

    Newer Post

    Leave A Comment