Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik
(Pazartesi-Cuma)
info@wingrupbroker.com
No:36/A Çankaya/ Ankara
Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik

Sigorta Şubesi Açma Maliyeti

Sigorta şubeliği şeklinde sektöre başladığınızda maliyetleriniz kabaca ikiye ayrılacaktır.

Resmi açılış maliyetleri ve ofisinizin demirbaş ve diğer hazırlık masrafları.

Resmi masraflarınız, aşağı yukarı sabit olacaktır. Bu masrafların toplam tutarını da genelde şubesi olacağınız acente veya broker belirleyecektir. Ticaret odası, vergi dairesi, Tobb, noter işlemleri ve diğer resmi kurumlarda yapılacak olan remsi kayıtlarla ilgili toplu bir masraf çıkacaktır ki bu rakam bugünkü şartlarda kabaca 10  bin TL yi geçmeyecektir. Bu rakamdaki en büyük kalen ticaret odasına yapılacak olan ödeme. Bulunduğunuz şehre göre odaların aidatları değiştiğinden net bir rakam yok.

Demirbaş ve diğer masraflarınız da oldukça değişken olacaktır. İşyeriniz düz ayak bir dükkan mı yoksa katlarda yer alan bir büro şeklinde mi olacak? Buna göre maliyetleriniz artıp azalabilir. Masraflardan biri tabelanız. Şubesi olduğunuz brokerin kurumsal kimliğine uygun tabela hazırlamanız gerekir. Ofisinizin iç dizaynı, dekorasyonu… En az bir bilgisayar, hepsi bir arada özellikleri olan lazer yazıcı, misafirlerinizi ağırlayacağınız standart bir oturma grubu asgari gereklilikler. Tüm bu masraflar da kendi bakış açınıza göre oldukça değişken tutarlar olacaktır.

İşe başladıktan sonra da aylık veya yıllık sabit giderleriniz olacaktır. Ticaret odası aidatı, işyeri açma ruhsatı masrafı, reklam ilan vergisi, işyeri kiranız, stopaj masrafınız, internet, elektrik, su, yakıt giderleriniz her ay az ya da çok iş yaptığınızda kabaca değişmeyecek olan sabit giderleriniz olacaktır.

Win Grup Broker şubeliğiyle ilgili şartlar hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta şubeliği açmak hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.

    Previous Post
    Newer Post

    Leave A Comment