Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik
(Pazartesi-Cuma)
info@wingrupbroker.com
No:36/A Çankaya/ Ankara
Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik

Sigorta Şubesi Açmak

Sigorta acentesi açmakla sigorta şubesi açmak arasında bazı farklar mevcut.

Sigortacılığa başlayacak kişinin en başta burada bir tercih yapması gerekir.

Acentelik kuruluşuyla ilgili masraflar ne kadardır, açılış süreci ne kadar sürmektedir, ve bu sürecin sonunda elde olanlar nedir? Aynı şekilde bir sigorta şubesi açınca masrafınız, fiilen çalışmaya başlama süreniz rekabet edebilme gücünüz ve toplamda elinize geçecek olan artılar nelerdir?

Özet şeklinde incelersek…

Acentelik kuruluşuyla ilgili 2022 yılı itibariyle levha kayıt ücreti 30.000 TL’dir. Bununla birlikte bir şahıs veya limited şirket kuruluşu için de 3-5 bin TL civarı toplu bir masrafı gözden çıkarmak gerekir. Toplamda bu 35 bin TL’lik harcamayla sadece bir şirket kurup levha kaydını yapmış oldunuz. Çalışacağınız sigorta şirketleriyle de görüşüp yetki aldığınızda işe başlamaya hazırsınız demektir.

Sigorta şubesi açılışında ise maliyetleriniz asgari düzeydedir. Şube açılış maliyeti 2022 yılı itibariyle ticaret odalarına göre değişmekle birlikte 5-10 bin TL aralığındadır. Bu masrafla birlikte süreciniz tamamlandığında ise şubesi olduğunuz acente veya brokerin kapasitesine göre birden fazla sigorta şirketiyle çalışma imkanına sahip olursunuz.

Acente tarafında yüksek kuruluş maliyeti ve sonunda 1 şirketiniz olur, sigorta şubeliği tarafında ise asgari masrafla çok sayıda şirketle çalışıp rekabet edebilme imkanına sahip olursunuz.

Diğer ayrıntılar için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

    Previous Post
    Newer Post

    Leave A Comment

    %d blogcu bunu beğendi: