Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik
(Pazartesi-Cuma)
info@wingrupbroker.com
No:36/A Çankaya/ Ankara
Win Grup BrokerlikWin Grup BrokerlikWin Grup Brokerlik

Sigorta Şubeliği Veren Firmalar

Son dönemde sigorta sektöründe faaliyete başlayacak kişilerde öne çıkan tercih sigorta şubeliği.

Sigorta acenteliğinin mali ve operasyon sorumluluğunun altına girmeden daha rahat bir şekilde satış pazarlama yapmak isteyen sigortacılar yoğun şekilde sigorta şubeliğini tercih ediyorlar.

Sigorta şubeliği, kuruluş maliyeti, üretim taahhüdü, acente teminat maliyeti, sistem yazılımları, muhasebe maliyetleri ve daha pek çok konuda iş ortaklarına paket hizmet veren acente veya brokerlerin tercih edilmesine sebep oluyor. Bir acente açıp tüm bu iş yüküyle uğraşmak yerine kurumsal ve profesyonel bir sigorta aracısıyla iş ortaklığı şeklinde bir çalışmaya gitmek her açıdan daha mantıklı.

Bu noktada şubesi olacağınız firmayı doğru seçmeniz gerekmektedir. Çoğu sigortacı şube açarken iş ortağının sunduğu şartları yüzeysel değerlendirmekte. Kuruluş maliyeti, reklam tanıtım desteği, komisyonlar gibi nispeten işin görünen yüzüne odaklanıyorlar.

Bizce bunlardan daha da önemli olan noktalar iş ortağı acentenin kurumsallığı, prensipleri, teknik destek ekibi, eğitim desteği, bilgi işlem altyapısı ve şeffaf muhasebe sistemi gibi noktalar. Şubesi olacağını firma sizi işe başladıktan sonraki bu ayrıntılarla değil de rakamlar üzerinden ikna etmeye çalışıyorsa bizce oradan uzaklaşmalısınız.

Win Grup Broker şubeliğiyle ilgili şartlar hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta şubeliği açmak hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.

    Previous Post
    Newer Post

    Leave A Comment